Chiang Rai: Město chrámů, nočních trhů a nejlepších pad thai

Chiang Rai bylo na mém bucket listu „must see“ míst už pěkně dlouho. Navíc je to skvělý výchozí bod pro další objevování severní části Thajska. Proto se rozhodneme, že tu zakotvíme zase na pár dní a až na místě naplánujeme, kam si to namíříme dál.

DSCF7310
Clock Tower v centru města

Bílý, modrý, zlatý… vyber si svého Buddhu

Chiang Rai jako takové upřímně není úplně nejhezčí město na světě. Ale pár míst to rozhodně minimálně vykompenzuje. Mezi ně patří zdejší nejslavnější památka, White Temple. Sice je to jedna velká tourist trap, ale i přes davy divoce fotících návštěvníků má neskutečné kouzlo. Víc než stavbu z tohohle světa připomíná spíš pohádkové kulisy, a tak se nemůžeme vynadívat. A ani ve snu by nás nenapadlo, že tenhle úžasný chrám byl postaven teprve před necelým čtvrtstoletím.

Stitched Panorama
White temple

Jen dál kousek stojí pro změnu úchvatný Blue temple, který se teprve dostavuje. Na kopci kus za městem pak zase shlíží dolů obrovská socha Buddhy, kterému se dá vyjet výtahem až do hlavy. 🙂 To si necháme ujít, zato si projdeme opodál stojící pagodu, kde je několik pater a v každém z nich taky socha různě vypadajících Buddhů.

Blue

Totálně nejdivnější místo

IMG_0527
Black temple

Žil byl jednou jeden umělec, který měl asi menší psychický problém. Každopádně na jeho počest stojí kousek od města Black Temple, muzeum se sbírkou jeho celého díla. To sestává ze stovek vycpaných zvířátek, vypreparovaných krokodýlů, buvolích rohů a lebek… To vše naaranžované do různých tvarů a rozmístěné hned do několika dřevěných domečků natřených na černo. Podle recenze na Trip Advisoru z tohle místa budete buď nadšení, nebo znechucení. Asi patříme do té druhé půlky… 🙂

 

Zase to jíííídlo…!

Stejně jako v Chiang Mai, i tady to večer žije. Noční trhy jsou tu sice o něco menší, jídla je tu ale tolik, že nevíme, co si vybrat. Jeden večer ale zvítězí tzv. hot pot – přímo na stole si do velkého hrnce naházíte spoustu různých surovin podle chuti a sami si uvaříte supr večeři. 🙂

IMG_0518

A když už jsme u toho jídla, v Chiang Rai mají nejlepší pad thai na světě. Jako fakt. I když je tu jíme skoro každý den, tyhle byly vážně top.

IMG_1060
Pad thai zabalené ve vajíčku

 

 

Categories: Thajsko

1 Comment

  1. Honza

    Když se dívám na ty fotky s jídlem, tak jsem dostal šílený hlad. Sakra, já vám tak ten váš obrovský trip závidím ! Byl to nepochybně výborný nápad, i když – kdybych mohl – tak vám to zakážu. Přece jenom strach mám veliký.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *