Prostě normální thajský město v horách, Mae Hong Son

Po necelém týdnu v thajském hippie ráji Pai jsme se přesunuli dál. Kombinace dobré dopravní dostupnosti a zápisu v původním itineráři, který hlásal „dobré treky v okolí“ nás tentokrát nasměrovala do horského města Mae Hong Son, centra stejnojmenné provincie na severozápadě Thajska.

Prostě normální thajský město v horách,“ je zhruba tak dojem, který mi s Mae Hong Son zůstane navždycky spojený. A pozor, rozhodně to není špatně! Ne v každém městě prostě můžete mít přátelskou atmosféru, zázemí a exkluzivní chrámy, jako v Chiang Mai, nebo úžasný noční trh, jako v Pai.

Stitched Panorama
Nádherný buddhistický chrám Wat Phrathat Doi Kongmu na kopci nad městem.

Na Thajsku se mi neskutečně líbí, že každou chvíli narazíte na něco zajímavého. Ať už je to krásný buddhistický chrám, čajová plantáž nebo alespoň super kavárna. A když k tomu přidáte hory, máte zaděláno na super zážitky.

A to je vlastně Mae Hong Son v kostce. To město není vlastně ničím moc zajímavé, ale o to je přirozenější a hezčí. Najdete tady monumentální chrámy, jejichž krása ještě vystoupí po západu slunce, přátelský noční trh, báječnou kavárnu s fenomenální barmskou kuchyní a krásné jezero, kolem kterého (a bohužel pouze kolem něj) se odehrává veškerý sociální život ve městě.

DSCF7037
Kolem malého jezera uprostřed Mae Hong Son se odehrává veškerý sociální život ve městě.

 

No a když se rozhodnete vyrazit z města, je to jen kousek do hor, k jeskyním, na bambusový most, k dalším chrámům nebo k totálně přeceňované, na asijské turisty zaměřené, Fish Cave.

DSCF7066
Tohle je Fish Cave Temple. Samotná Fish Cave je o kousek vedle a je to díra s vodou a plná ryb, které čekají až je nakrmíte. “Must see!”
DSCF7084
Bambusový most s nezbytným buddhistickým chrámem.
DSCF7096
Všudepřítomná rýžová políčka…

Jestli nás na Mae Hong Son něco fakt překvapilo, tak to byla platnost přímé úměry, že čím méně je na místě turistů, tím vyšší ceny obchodníci nasadí. Všechno, úplně všechno, tam bylo tak o čtvrtinu (jídlo, pití a ubytování) až polovinu (pronájem skútru a vstupy) dražší, než jsme zatím jinde v Thajsku zažili.

A pak je tady pár věcí, které vás prostě zarazí. Třeba to, že ve městě není jediná benzínka a musíte vždycky jet až někam mimo. Nebo to, že poblíž je nádherný národní park, viz moje poznámka o trekách, ale vstupné je napálené tak šíleně draho, že se každý rozumný návštěvník zase otočí a jede někam jinam.

DSCF7077
Vodopád jsme nakonec stejně viděli a nestálo nás to stovky bathů za vstup do národního parku.
Stitched Panorama
Nádherně nasvícený chrám v centru města.

Každopádně v trochu vzdálenějším okolí se nachází jedna specialita, kterou jsme vyzkoušeli a o které už brzy napíše Eli.

Categories: Thajsko

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *